НБА Топ 10: Ноќ на атрактивни забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни десет натпревари на кои на победи се радуваа Бруклин, Шарлот, Атланта, Бостон, Индијана, Милвоки, Минесота, Феникс, Мемфис и Филаделфија.

Меѓу најубавите потези на вечерта има и атрактивни забивања кои ја одбележаа вечерта.

Се вчитува...