НБА Топ 10: Ноќ на брутални забивања и блокови (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Минесота, Њујорк, Феникс, Мајами, Кливленд, Хјустон, Вашингтон и Јута.

Вечерта ја одбележаа бруталните забивања кои беа во режија на Кајл Кузма, Донован Мичел, Ентони Едвардс, Алекс Карусо…

Се вчитува...