НБА Топ 10: Ноќ на Никола Вучевиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Чикаго, Торонто, Мемфис, Феникс и Сан Антонио.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на црногорскиот интернационалец Никола Вучевиќ.

Се вчитува...