НБА Топ 10: Ноќ на забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Орландо, Вашингтон, Голден Стејт, Атланта, Филаделфија, Њујорк, Лејкерс и Јута.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше за Руди Гоберт, Бен Симонс и Расел Вестбрук…

Се вчитува...