НБА Топ 10: Нуркиќ доби „постер“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 13 натпревари по кои на победи се радуваа Феникс, Лејкерс, Шарлот, Бруклин, Хјустон, Торонто, Милвоки, Минесота, Њу Орлеанс, Јута, Атланта, Голден Стејт и Сакраменто.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и интернационалецот од Босна и Херцеговина, Јусуф Нуркиќ кој за жал застана на патот на атрактивното забивање на Џоунс па доби „постер“.

Се вчитува...