НБА Топ 10: Нуркиќ се врати, прекрасна акција на Далас (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Далас, Њујорк, Мајами, Филаделфија, Индијана, Јута, Портланд и Милвоки.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за повратникот на терените, Јусуф Нуркиќ…

Се вчитува...