НБА Топ 10: Оконглу со брутално забивање над Шариќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни девет натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Портланд, Атланта, Филаделфија, Сакраменто, Милвоки, Мемфис, Денвер и Јута.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и бруталното забивање на Оконглу над Шариќ…

Се вчитува...