НБА Топ 10: Пред забивање консултирајте се со Јанис, „Лого“ Лука (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни десет натпревари по кои на победи се радуваа Детроит, Мајами, Далас, Бруклин, Јута, Минесота, Оклахома, Сан Антонио, Милвоки и Феникс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа Јанис Адетокумпо и Лука Дончиќ…

Се вчитува...