НБА Топ 10: Совршена акција на Далас (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Вашингтон, Денвер, Јута, Филаделфија, Далас, Хјустон, Мемфис и Голден Стејт.

Најубавиот потег на вечера им припадна на кошаркарите на Далас кои изведоа перфектна акција…

Се вчитува...