НБА Топ 10: Вечер на Џа Морант (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни девет натпревари по кои на победи се радуваа Клиперс, Милвоки, Атланта, Мајами, Њујорк, Чикаго, Мемфис, Денвер и Феникс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде Џа Морант со одлично забивање и асистенција…

Се вчитува...