НБА Топ 10: Вечер резервирана за Балканци (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни три натпревари по кои на победи се радуваа Кливленд, Детоит и Далас.

Најубавите два потега на вечерта им припаднаа на Никола Јокиќ и Лука Дончиќ.

Се вчитува...