НБА Топ 10: Вестбрук играл и во одбраната (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Вашингтон, Филаделфија, Мемфис, Бруклин, Голден Стејт, Портланд и Јута.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Расел Вестбрук кој со блок ја осигура победата на својот тим.

Се вчитува...