НБА Топ 10: Зубац со „постер“ за Сијакам (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Феникс, Шарлот, Милвоки, Далас, Њу Орлеанс, Клиперс и Сакраменто.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Ивица Зубац кој му додели „постер“ на Паскал Сијакам…

Се вчитува...