НБА Топ 5: Блокови, забивања и маестро Џејмс (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни вторите четвртфинални натпревари во НБА Купот по кои во следната фаза се пласираа Милвоки и Лос Анџелес Лејкерс кои славеа над Њурјок и Феникс.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа блокови и забивања, но најубавиот потег го имаше Леброн Џејмс кој мастрално додаде до својот соиграч.

 

Се вчитува...