НБА Топ 5: Доминација на Вашингтон (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилното кошаркарско натпреварување беше одигран плеј-ин натпреварот помеѓу Вашингтон и Индијана по кој тимот од гладниот град на САД го осигура своето место во разигувањето за титула.

Вашингтон славеше убедливо на денешниот меч, па најубавите потези на вечера им припаднаа на кошаркарите од „Ди-Си“.

Се вчитува...