НБА Топ 5: „Ер“ Хокс со потег кој ретко се гледа (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран првиот натпревар од финалето на Истокот по кој Атланта поведе со 1-0.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Јанис Адетокумпо, но потегот на вечерта им припадна на Тре Јанг и Џон Колинс.

Се вчитува...