НБА Топ 5: „Ер“ Милвоки со Јанис Адетокумбо (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревара по кои Феникс со „метла“ го елиминираше Денвер, додека Милвоки изнедначи на 2-2 во серијата против Бруклин.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Јанис Адетокумбо…

Се вчитува...