НБА Топ 5: Хрватска вечер „преку барата“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран вториот финален натпревар од Западната конференција по која Феникс поведе со 2-0 против Клиперс.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Ивица Зубац и Дарио Шариќ.

Се вчитува...