НБА Топ 5: Леброн, Јанис, Харден… за почеток на новата сезона (ВИДЕО)

Изминатата вечер започна и јубилејната 75. сезона во најсилната кошаркарска лига со два дуела по кои на победи се радуваа Милвоки и Голден Стејт кои славеа над Бруклин, односно Лејкерс.

Првата вечер од НБА лигата ја одбележаа Јанис Адетокумпо, Џејмс Харден, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис.

Се вчитува...