НБА Топ 5: Лого Кари и погледите на Харден и Дурент (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни три натпревари по кои на победи се радуваа Голден Стејт, Јута и Лос Анџелес Клиперс.

Меѓу потезите на вечерта место имаше и за хрватскиот интернационалец Ивица Зубац, а најубавиот потег му припадна на Стеф Кари чија тројка од логото имаше и интересна реакција на Џејмс Харден и Кевин Дурент која може да ја погледнете ТУКА.

Се вчитува...