НБА Топ 5: Лого Тре (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран дуелот од финалната серија во Источната конференција по кој Милвоки поведе со 2-1.

Меѓу најубавите потези на вечерта покрај Тре Јанг место имаше и за Јанис Адетокумпо…

Се вчитува...