НБА Топ 5: Моќно забивање на Ивица Зубац (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран еден натпревар по кој Клиперс успеа да ја намали негативата на 2-1 во финалната серија од западната конференција.

Меѓу најубавите пет потези на вечерта место имаше и за Ивица Зубац…

Се вчитува...