НБА Топ 5: Монструозни потези на Јанис (ВИДЕО)

Изминатата вечер беше одигран шестиот натпревар во финалната серија од НБА лигата по кој Милвоки до втората титула во својата историја.

Меѓу најубавите потези на вечерта меѓу останатите место имаше и за Јанис Адетокумпо…

Се вчитува...