НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран само натпреварот помеѓу Детроит и Далас кој му припадна на домашниот тим кој славеше со 131-125 по продолжение.

Најубавиот потег на вечерта го отслика атрактивно забивање…

Се вчитува...