НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари по кои Феникс поведе со 1-0 во финалната серија на Западот против Клиперс, додека Атланта избори место во финалето на Истокот откако ја доби „мајсторката“ против Филаделфија.

Меѓу најубавите потези на вечерта меѓу останатите место имаше и за Џоел Ембид и Тре Јанг.

Се вчитува...