НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран шеститот натпревар од финалето на Источната конференција по кој Милвоки по 47 години повторно ќе заигра во големото финале на НБА лгиата.

Меѓу најубавите потези на вечерта меѓу останатите место имаше и за Тре Јанг и Брук Лопез…

Се вчитува...