НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Клиперс, Лејкерс, Чикаго, Феникс и Голден Стејт.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа и Ентони Дејвис, Расел Вестбрук и Пол Џорџ.

Се вчитува...