НБА Топ 5: Нема заштита од Јанис во рекетот (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран само натпреварот помеѓу Милвоки и Бруклин по кој Бакс ја однесоа серијата во „мајсторка“.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Јанис Адетокумпо…

Се вчитува...