НБА Топ 5: Немилосрдниот Леброн Џејмс (ВИДЕО)

Изминатата вечер во НБА лигата продолжија плеј-ин дуелите по кои Лејкерс го осигураа седмото место на Западот со победа над Голден Стејт, додека Мемфис ќе по победата на Сан Антонио ќе се обри за последното место на табелата.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на Леброн Џејмс кој со тројка од десет метри донесе победа за својот тим.

Се вчитува...