НБА Топ 5: Незапирливиот Јанис (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран натпреварот од финалето на источната конференција помеѓу Милвоки и Атланта по кој Бакс ја изедначија серијата на 1-1.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Јанис Адетокумпо…

Се вчитува...