НБА Топ 5: Ноќ во знакот на „невозможните“ обиди (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни само два натпревари по кои на победи над Мајами и Сакраменто се радуваа Бостон и Оклахома Сити.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа тешките обиди кои го најдоа својот пат низ обрачот како оние на Мартин и Гилџеиус-Александер.

Се вчитува...