НБА Топ 5: Тре Јанг како Стеф Кари (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари по кои Атланта и Клиперс поведоа во сериите против Филаделфија, односно Јута со 3-2.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Тре Јанг кој во стилот на Стеф Кари погоди речиси од логото на средината од теренот…

Се вчитува...