НБА Топ 5: „Циркус шут“ на Капела (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран четвртиот натпревар од финалето во Источната конференција по кој Атланта ја изедначи серијата против Милвоки на 2-2.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Клинт Капела кој погоди зад таблата…

Се вчитува...