НБА Топ 5: Вечер на блокади (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни три натпревари по кои на победи се радуваа Торонто, Индијана и Клиперс.

Меѓу најубавите потези на вечерта беа и блокадите, а најубавиот потег на вечерта му припадна на Сет Кари.

Се вчитува...