НБА Топ 5: Вечер на „сонцето“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран натпреварот помеѓу Феникс и Клиперс по кој тимот од Аризона успеа да стигне до финалето на НБА.

Поголемиот дел од најубавите потези на вечерта беа во режија на кошаркарите на Феникс…

Се вчитува...