НБА Топ 5: Вестбрук ја одбележа „плеј-ин“ вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни доигрувањата пред плејофот по кои Индијана и Бостон го заверија своето место во следната фаза со победите над Шарлот, односно Вашингтон.

Топ пет потезите на вечерта доаѓаат од овие два дуела, а најубавиот потег му припадна на Расел Вестбрук…

Се вчитува...