НБА Топ 5: Ветеранот Пол заврши со „скршен зглоб“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран дуелот помеѓу Феникс и ЛА Клиперс по кој тимот од Лос Анџелес ја продолжи серијата со триумф во Аризона.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на Пол Џорд кој го „скрши зглобот“ на Крис Пол…

Се вчитува...