НБА-ѕвездите завидуваат на примањата на Меси: Лудо…, треба да ги запишам децата на фудбал (ФОТО)

Лео Меси по 21 година помината во Барселона стана слободен агент. Оваа вест стигна до сите делови во светот, а на деталите околку примањата на Аргентинецот во каталонскиот тим подзавидоа и НБА ѕвездите.

Имено, на објавата дека Меси во последните четири години во Барселона заработил 674 милиони долари, ѕвездата на Бруклин, Кевин Дурант имаше само еден збор – лудо.

Поранешниот Ол-стар играч, Ајзеа Томас пак се нашали дека треба да ги запише своите деца на фудбал…

Се вчитува...