Не е лесно да си камерман на тениски меч (ВИДЕО)

На дуелот на АТП Мастерсот во Монтреал, Канада, меѓу домашните тенисери Феликс Оже-Алиасим и Васик Поспишил еден од камерманите го извлече подебелиот крај.

Имено, по еден силен сервис Оже-Алиасим го погоди камерманот, а по неговата реакција може да се заклучи дека не беше воопшто пријатно.

Се вчитува...