Не е Мурињо за хокеј, „тресна“ на мразот (ВИДЕО)

Жозе Мурињо како специјален гостин на хокеарски меч во Русија ја доби честа да го потфрли пакот пред почетокот на дуелот меѓу Авангард и СКА.

Популарниот Португалец ја изврши задачата, но потоа се испружи на мразот, па неговиот пад стана поголема атракција од неговото гостување во Омск. За среќа, Мурињо немаше последици од падот.

Се вчитува...