Нејмар направи голема журка за 26.роденден, а најубавиот подарок му го даде Бруна (ФОТО+ВИДЕО)

Мегаѕвездата на Пари Сен Жермен, Бразилецот Нејмар, направи голема журка за својот 26.роденден во ексклузивниот хотел „Павилјон Камбон“ во Париз, на кој присуствуваа сите негови соиграчи од клубот, раководството на чело со претседателот Насер Ал Келаифи, како и негови блиски пријатели. По мегазабавата, Нејмар продолжи да „лудува“ до раните утрински часови, а на крајот заврши во кревет со својата девојка Бруна, и тоа го овековечи со видео…

Се вчитува...