Нејмар по шест години конечно ќе го пропушти роденденот на сестра му

Најскапиот фудбалер на светот Нејмар по шест години конечно ќе игра во реванш натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите и нема да присуствува на роденденот на сестра му.

Бразилецот минатите шест години константно беше повреден и не настапуваше за Барселона и Пари Сен Жермен во март месец кога е роденден на неговата сестра (11. март). Секогаш во истиот период имаше проблеми со повреди или суспензија, а одморот го користеше како би присуствувал на на карневалот во Рио и на роденденот на неговата сестра. На роденденските забави можеше да се види дека Нејмар е опуштен повеќе од потребното, но сепак поминуваше без казни од клубовите во кои настапуваше.

Сепак, по шест години тој во март месец конечно ќе му биде на располагање на тимот и нема да биде дел од карневалот во Рио.

Се вчитува...