Нејмар се нуди на Сити: Би сакал да работам со Гвардиола

Бразилскиот ас Нејмар и понатаму е во фокусот на вниманието со најавите за негов можен трансфер од Пари Сен Жермен ова лето. Иако Реал Мадрид е клубот кој најчесто се поврзува како негова следна дестинација, сепак, очигледно дека во игра е и Манчестер сити. А, и Нејмар самиот ги подгреа гласините, откако истакна јавно дека би сакал да работи со Пеп Гвардиола.

„Би сакал да работам со Гвардиола, тој е поинаков тип на тренер“, истакна Нејмар во интервју за „ЕСПН Бразил“.

Нејмар минатото лето направи мегатрансфер од Барселона во Пари Сен Жермен за сума од 222 милиони евра, а по само една сезона сега повторно би можел да го урне рекордот што самиот го постави за најскап трансфер во историјата на фудбалот.

Се вчитува...