Несторовски ја скроти “волчицата” среде Рим.. . (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски со погодок партиципираше во победа на Удинезе од 0-2 на гостувањето против Рома.

Значајна победа за Удинезе во борбата за опстанок која Несторовски, откако во игра влезе во 65.минута, ја заокружи со голот во 78.минута…

Со овој триумф Удинезе е се поблиску до опстанокот во Серија А.

Се вчитува...