Неверојатен гол во Холандија: Лобуваше од 50 метри (ВИДЕО)

Повеќе од неверојатен гол во втората холандска лига на дуелот меѓу Графшап и Јанг Утрехт.

Домаќините поведија со 3-1 во меч кој го одбележа извонредниот погодок во 14. минута на Саунтјанс кој го лобуваше гостинскиот голман од повеќе од 50 метри…

Се вчитува...