Неверојатен резултат: Шкендија го победи Работнички со 7-2 на тестот во Тетово

Неверојатен тест-дуел во Тетово за време на паузата поради репрезентативната пауза.

Шкендија на пријателскиот натпревар кој се одигра на Градскиот стадион во Тетово славеше со 7-2. Стрелци на головите за „романтичарите“ беа Марио Станковски и Драган Стојков.

Се вчитува...