Неверојатниот Покушевски урна рекорд на Коби Брајант (ВИДЕО)

Младиот српски кошаркар Алексеј Покушевски успеа да урне рекорд на легендарниот Коби Брајант. Тој во поразот на неговата Оклахома од Сакраменто 106-122, постигна 10 поени со шут за тројка 2/4.

Покушевски на овој меч стигна до бројката од 52 погодени тројки со што го надмина учинокот на Коби Брајант во неговата „руки-сезона“.

 

Се вчитува...