Неверојатно: Србинот Ивовиќ го има најдолгиот одбојкарски сервис во историјата

Србија неочекувано загуби со 0-3 од Јапонија во рамките од Лигата на Нации, а најдобр доказ за лошиот ден на српските одбојкари беше овој сервис-смеч на Марко Ивовиќ.

Станува збор за одбојкар од светска класа, но ударот на Ивовиќ заврши надвор од теренот, кон трибините и навивачите кои дојдоа да го следат овој меч.

Медиумите се шегуваат со Србинот, фалејќи го дека го има најдолгиот одбојкарски сервис во историјата…

Се вчитува...