Нигериски фудбалер пронајден мртов во својот стан

Фудбалскиот репрезентативец на Нигерија Исак Промес е пронајден мртов во Тексас. Тој починал во теретаната во својот дом во Тексас, а полицијата потврдила дека се работи за природна смрт.

Промис настапуваше за американскиот тим Болд, а претходно во кариерата беше дел и од ГА Револушн, како и турските Гиресунспор, Трабзонспор, Анталијаспор, Манисаспор, Баликесирспор, Карабукспор и Мерси.

Тој со репрезентацијата на Нигерија на ЛОИ во Пекинг 2008 година го освои сребрениот медал.

 

Се вчитува...