Николиќ стрелаше во својот, па во голот на Шкупи (ВИДЕО)

Фудбалерите на Силекс и Шкупи играат реми 1-1 по 20 минути игра во натпревар од 14. коло во Првата македонска фудбалска лига. Во центарот на овој меч е дефанзивецот на домаќините Николиќ.

Гостите имаа мала среќа откако ударот на Трапановски заврши во телото на српскиот интернационалец кој го промени движењето на топката, а тоа го изненади Андов кој мораше да ја вади топката од својот гол. Сепак, искусниот српски стопер стрелаше и во противничкиот погодок откако во 17. минута израмни на 1-1.

ПРВА ЛИГА – 14. КОЛО
ДЕНЕСКА (13 ч.)
Кратово: СИЛЕКС – ШКУПИ 1-1 
Скопје: РАБОТНИЧКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП
ВЧЕРА
Скопје: ВАРДАР – ВОСКА СПОРТ 1-2
Речица: ГОСТИВАР – БРЕГАЛНИЦА 1-0
Струмица: АП БРЕРА – СТРУГА ТЛ 2-0
Тетово: ШКЕНДИЈА – ТИКВЕШ 1-0

Се вчитува...